Latvijā uzstāsies unikālais Tuvas Nacionālais orķestris

Pasaules mūzikas festivāla PORTA pavasara sesijas ietvaros, 22. maijā, pulksten 19:00, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī ar vienīgo koncertu Latvijā uzstāsies Tuvas Nacionālais orķestris.

Tuvas nacionālais orķestris un rīkles dziedāšanas koris ir spilgti Tuvas Republikas (Krievijas Federācija) daudzšķautņainās vēstures atspoguļotāji. Orķestris ir unikāls gan ar plašu instrumentu klāstu no reģiona tradicionālajiem līdz pat Rietumu pasaules un padomju laika “hibrīda” instrumentiem, gan ar specifisko Centrālās Āzijas tautu dziedāšanas tehniku hōmej.

Orķestra mūziķi pārvalda visus piecus rīkles dziedāšanas stilus: hōmej, sigit, kargirā, ezengilēr, borbannair, un, izmantojot tos, mūzikā iedzīvina dabas tēlus – dzīvniekus, kalnus, straumes un skarbos stepes vējus. Lai spētu izdziedāt vairākas skaņas vienlaikus un ilgstoši kontrolētu tās, dziedātāji izmanto īpašu – nepārtrauktās elpošanas - sistēmu.

Tuviešu muzikālā tradicija ir balstīta dziļā saiknē ar dabu un tās radītajiem bezapziņas spēkiem. Tieši tādēļ tā spēj modināt klausītājā pavisam īpašas sajūtas, kur katra indivīda iekšējā pasaule saslēdzas vienotā veselumā ar visumu, kur apziņa saplūst ar zemapziņu un veido īpašu sajūtu kopumu, kas spēcīgi un mērķtiecīgi virza klausītāju pretī neaizmirstamam piedzīvojumam.

Biļetes: SIA “Biļešu paradīze” kasēs

 

Atpakaļ