)

DakhaBrakha/ Ukraine

DakhaBrakha – Pasaules mūzikas kvartets no Kijevas, Ukrainā. Atspoguļojot fundamentālus skaņas un dvēseles elementus, Ukraiņu “etniskā haosa” grupa rada negaidīta skanējuma pasauli.

Nosaukums DakhaBrakha ir oriģināls, neatkārtojams un atentisks. Tā nozīme meklējama senajā Ukraiņu valodā un tiek tulkota kā “Ņemt/dot”. Grupu 2004.gadā, Kijevas Mūsdienu mākslas centrā “DAKH”, dibinājis avangarda teātra direktors – Vladyslav Troitskyi. Teātra vide atstājusi vērā ņemamu ietekmi uz grupas priekšnesumiem, kas vienmēr tiek papildināti ar skatuviskiem/teatrāliem efektiem. Eksperimentējot ar Ukraiņu folk-mūziku, mākslinieki to papildinājuši ar apkārtējās pasaules ritmiem, radot spilgtu, unikālu un neaizmirstamu DakhaBrakha tēlu, kas palīdz “vest” pasaulē Ukraiņu tradicionālas mūzikas potenciālu un aizskart kā prātu, tā sirdi gan Ukrainas jaunajai paaudzei, gan klausītājiem visā pasaulē.

Kopā ar Indijas, Arābu, Āfrikas, Krievijas un Austrālijas tradicionālajiem instrumentiem, kvarteta pārsteidzoši spēcīgais vokālais diapazons veido internacionālu skanējumu, kas sakņojas Ukrainas kultūrā. Ukrainas folkloras un teātra krustcelēs, DakhaBrakha mūzikas spektrs ir gan intīms, gan satraucošs; tā iedziļinoties mūsdienu pasaules pirmsākumos un tās ritmos, iedvesmojot un atklājot ideju par Kultūras un Mākslas atbrīvošanu.

Kontakti

Pasākumi

  • 2018. gada festivāls / 1. diena / 03.11.2018 / Latgales vēstniecība Gors / Pirkt biļeti
  • 2018. gada festivāls / 2. diena / 04.11.2018 / Vidzemes koncertzāle Cēsīs / Pirkt biļeti
  • Video