EIVOR /Faroe Island

Eivøra, dzimusi Fēru salās 1983. gadā, ir  dziesmu autore, instrumentāliste un vokāliste, kuras balsij piemīt reta burvība un spēks.   Tieši viņas  saknes šajās nomaļajās un skaistajās salās ir  kalpojušas kā Eivoras mūzikālās iedvesmas avots kopš 15 gadu vecuma, kad viņa nolēma savu dzīvi pilnībā veltīt mūzikai.

Kamēr šī stiprā pieķeršanās Fēru salu kultūrai ir radusi vietu viņas daiļrades pašā sirdī, viņas jaunrade ir paplašinājusies ciešā kontaktā ar citām Ziemeļatlantijas mūzikālajām tradīcijām.

 

Viņa vienlīdz labi jūtas gan kā soliste, gan kopā ar savu mūziķu grupu, gan izpildot tradicionālās dziesmas, gan pašas radītās oriģinālkompozīcijas, gan arī sadarbībā ar dažādu citu tradīciju mūziķiem. Eivøra kādu laiku dzīvoja Islandē un 2003. gadā tika atzīta par Islandes gada solisti. Patlaban viņa dzīvo Dānijā.

Eivøras balsij piemīt neparasts raksturs un  burvība, unikāla savā intimitātē, virtuozitātes vieglumā un nokrāsu gammā, kas cauraužas visiem astoņiem ierakstu albumiem. Viņa ir fascinējoša koncertmāksliniece, kas rada sparīgu un tajā pašā laikā siltu skatuvisko gaisotni.

Eivøra ir  tikusi raksturota kā "īsta vikingu dieviete" ar “neparastu klātbūtni”, kas rada "smeldzoši brīnišķīgu” mūziku. Esot savā radošajā zenītā, viņa ir atpazīstama kā soliste un mūzikas autore ar pasaules dimensiju, tajā pašā laikā viņa spēj būt patiesa dziļajā,  lepnajā un izsmalcinātajā Fēru salu kultūrā. Viņa ir pārsteigusi klausītājus visā pasaulē ar savas mūzikas neparasto savdabību un iedvesmas burvību.

Eivøru tik neparastu padara ne tikai viņas iedvesmojošā un fascinējošā balss, bet arī tas, ka viņa ir visaptveroša māksliniece: gleznotāja, stāstniece, dzejniece un komponiste - visa viņas radošā enerģija saplūst neaizmirstamā skatuves valdzinājumā, kas Eivøras koncertauditoriju spēj skart tās visdziļāko un līdz šim neapjaustāko emociju līmenī.

Kontakti

Video