)

Liene Grava / Latvija

Laikmetīgās un mūsdienu dejas horeogrāfe un dejotāja Liene Grava 2011. gadā absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Mūsdienu dejas horeogrāfijas nodaļu. Kopš 2010. gada Liene Grava, sadarbībā ar Latvijas labākajiem režisoriem (Dž. Dž. Džilindžers, E. Seņkovs, Laura Groza-Ķibere u.c.), veidojusi horeogrāfijas valsts un nevalstiskajos teātros, kā arī neatkarīgos projektos.

Horeogrāfe trīs reizes nominēta Spēlmaņu nakts balvai nominācijā “Gada kustību mākslinieks”. 2014. gadā Liene Grava balvu saņēma par izrādēm “Piafa” un “Sarkanais, sasodītais mēness”.

2016. gadā horeogrāfe, sadarbībā ar režisori Lauru Grozu–Ķiberi radījusi izrādi “Ziloņcilvēks” (Liepājas teātris), 2017. gadā strādāja kā horeogrāfe un režisora asistente pie Liepājas teātra izrādes ‘’Precības”(režisors Sergejs Zemļanskis), un šobrīd Lienes horeogrāfijas ir arī iestudētas Jaunajā Rīgas teātrī. “Pēdējā Ļeņina eglīte” (režisors Uldis Tīrons), “Cerību ezers aizsalis” (režisors Vladislavs Nastavševs).

2018.gadā tapa izrāde “Kvēldiegs” . Tā ir unikāla vertikālās dejas, mūzikas un video projekciju kopprojekts.

Šajā gadā Vidzemes koncertzālē Cēsis, Liene ar īpašu horeogrāfiju un gaisa deju papildinās Basku zemes trio KALAKAN tradicionālās mūzikas maskulīno skanējumu.

 

Kontakti

Pasākumi

  • 2018. gada festivāls / 2. diena / 04.11.2018 / Vidzemes koncertzāle Cēsīs / Pirkt biļeti