)

Sam Lee / United Kingdom

Kā mākslinieks, Sam Lee, savā mūzikā sķērso vairākas pasaules, izaicinot un attīstot folk mūziku dažādos veidos. Sam ir ne tikai godalgots dziedātājs ar diviem īpaši krāšņiem albumiem, kuru skanējums nav salīdzināms ar nevienu mākslinieka laikabiedru, bet arī viens no “vaininiekiem”, kas atbildīgs par folk mūzikas sprādzienu Apvienotajā Karalistē pēdējā desmitgadē, popularizējot sevis pārstāvēto žanru tieši “dzīvo” izpildījumu laikā.

Mākslinieka debijas albums “Ground of it’s own” (“Pamats”/”Pašos pamatos” tulk.no Angļu val.) ir ticis apbalvots ar prestižo “Arts foundation” (“Mākslas fonds” tulk.no Angļu val.) balvu 2011.gadā un nominēts “Mercury Music” balvai 2012.gadā. Arī mūziķa otrais albums “Fade in time” (“Izgaist laikā”/”Pamazām izgaist” tulk.no Angļu val.) ir piedzīvojis tik pat daudz svinību un apbalvojumu brīžu, kā Sam pirmais gara darbs. Savu apbalvojumu klāstam dziedātājs pievienojis arī balvu “Labākā tradicionālā dziesma” par savu aranžiju dziesmai “Lovely Molly” (“Apburošā Mollija” tulk.no Angļu val.) “BBC 2” radio Folk mūzikas balvā 2016. Sam Lee, pēdējo gadu laikā, lauzis vairākus sterotipus un sev tik raksturīgo skanējumu Britu un Skotu tradicionālajā mūzikā spējis aizvest pie klausītājiem jau vairāk kā 20 valstīs, iekļaujot Japānu un ASV, kur tūrējis pat divas reizes.

Mūziķis, dziedātājs Sam piešķir jaunu nozīmi tradicionālajam, Pasaules mūzikas žanram, rādot ne tikai to, kā mūsu senču dziesmām būtu jāskan, bet arī atklājot un padarot jebkuram klausītājam valdzinošu šo dziesmu pastāvēšanas nozīmi un iespēju attīstīties līdzi laikam. Sam Lee karjeras ceļš ir bijis gana iespaidīgs – sākot ar dziesmu pierakstīšanu Čigānu – ceļotāju nometnēs, līdz to izpildīšanai uz Holivudas lielajiem ekrāniem. Un tā patiešām – cik Britu Folk mūzikas dziedātāju, Jūs, varat nosaukt?!

Kontakti

Pasākumi

  • 2018. gada festivāls / 4. diena / 10.11.2018 / Mūzikas nams Daile / Pirkt biļeti
  • Video