)

Shishani & the Namibian Tales / Netherlands

Shishani  & the Namibian Tales (“Šišani un Namībijas stāsti” tulk.no Angļu val.) neparastais skanējums veiksmīgi apvieno vairāku pasauļu enerģijas. Grupu dibinājis tās perkusionists Sjahin 2015.gadā, Amsterdamā, veidojot tik bagātīgi unikālu īpašību kopumu, ka tā pavisam noteikti ir viena no visdaudzveidīgākajām grupām šī gada festivālā un, lūk, kādēļ:

Grupas 4 mūziķu sastāvs izveidots, kur katram pūrā cita tautība – Holande (perkusionists – Sjahin During), Ungārija (čells – Bence Huszar), Vācija (dažādi instrumenti/balss – Debby Korfmacher) un Namībija (soliste, ģitāra – Shishani). Lai arī lielākā uzmanība grupas skaņdarbos tiek pievērsta Namībijas skanējumam un tās tradīciju saglabāšanai, šāda tautību daudzveidība, kaut arī tik tikko pamanāma, ir unikalitāte pati par sevi. Shishani bagātina grupas performanci ne tikai ar dziesmu tekstiem Angļu valodā, bet arī ar savas dzimtās valodas “Oshiwambo” rindām, kas ļauj klausītājiem piedzīvot pavisam nepieredzētu audiālu ceļojumu. Un, kad liekas, ka visi grupas trumpji jau atrādīti, te seko nākamais: mūziķi uzstājas savos skaņdarbos iekļaujot ne uz katra stūra atrodamus etniskās mūzikas instrumentus Āfrikas “kora” (kokles, vijoles un arfas tipa instruments) un “mbira”.

Minēto īpašību kopums padara šo grupu par retu dārgumu Pasaules mūzikas žanrā, kur pavisam ne pārsteidzošs ir fakts, ka mākslinieki jau ieguvuši balvu “Labākais Nīderlandē radītais Pasaules mūzikas albums” ar savu gara darbu “Itaala”.

Dziļi balstoties Namībijas tradīcijās, tās papildinot ar negaidītām harmonijām un pavedinošiem ritmiem, Shishani & the Namibian Tales ir negaidīti mūsdienīgs un atsvaidzinošs piedzīvojums ikvienam Pasaules mūzikas žanra cienītājam.

Kontakti

Pasākumi

  • 2018. gada festivāls / 3. diena / 09.11.2018 / Saldus Mūzikas un mākslas skola / Pirkt biļeti
  • 2018. gada festivāls / 4. diena / 10.11.2018 / Mūzikas nams Daile / Pirkt biļeti
  • Video