DakhaBrakha koncerts

Mežaparka Lielajā estrādē uzstāsies brīvās Ukrainas vēstneši – grupa “DakhaBrakha”

Pasaules mūzikas kvartets “DakhaBrakha” no Kijevas patlaban ar koncertiem apceļo teju visu zemeslodi, un Latvijā ukraiņu četrotnes uzstāšanās gaidāma 25. augustā pulksten 20.00 Mežaparka Lielajā estrādē. Grupas viesošanās Latvijas galvaspilsētā notiks Baltijas tūres ietvaros, un to organizē biedrība “Pasaules mūzika”.

“Etnohaosu” iemiesojošā mūziķu apvienība gadiem ilgi sevi dēvē par “brīvās Ukrainas vēstniekiem”. Viņu koncertos pat izskanējuši izsaucieni “Apturiet Putinu!” un “Izbeidziet karu!”. Mūziķu grafiks šobrīd ir blīvs, nemitīgi pārlidojumi un koncerti ir “DakhaBrakha” ikdiena. Tikai dažas nedēļas pēc tam, kad Krievija iebruka Ukrainā, grupa “DakhaBrakha” bija sākusi turneju ASV:

“Mēs ticam starptautiskajam atbalstam un visvairāk mēs paļaujamies uz Ukrainas armiju! Šajos apstākļos mēs esam atcēluši koncertus Ukrainā, taču ceram, ka tie varēs notikt tuvākajā laikā. Bet šobrīd mēs spēlēsim koncertus visā pasaulē, lai atbalstītu Ukrainu un vāktu līdzekļus. Mēs uzvarēsim! Slava Ukrainai!”

Grupa “DakhaBrakha” mūsu valstī uzstājusies vairākkārt. Latvijas auditoriju četrotne priecējusi gan pasaules mūzikas festivālā “PORTA”, gan festivālā “Komēta”. Pagājušajā rudenī grupa koncertēja uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves. 

Kvarteta nosaukums senajā ukraiņu valodā nozīmē “dot/ņemt”. Grupu “DakhaBrakha” 2004. gadā Kijevas Mūsdienu mākslas centrā “DAKH” dibinājis avangarda teātra direktors – Vladyslav Troitskyi. Teātra vide atstājusi vērā ņemamu ietekmi uz grupas priekšnesumiem, kas vienmēr tiek papildināti ar skatuviskiem/teatrāliem efektiem. Eksperimentējot ar ukraiņu folkmūziku, mākslinieki to papildinājuši ar apkārtējās pasaules ritmiem, radot spilgtu, unikālu un neaizmirstamu “DakhaBrakha” tēlu, kas palīdz iepazīstināt klausītājus ar ukraiņu tradicionālas mūzikas iespējām.

Biļetes uz “DakhaBrakha” koncertu iegādājamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā. Līdz 25. jūnijam biļetes maksās 35 eiro, līdz 25.jūlijam – 45 eiro, līdz 25. augustam – 55 eiro.

Īpašs piedāvājums pasaules mūzikas festivāla “PORTA” draugiem – iespēja līdz 20. jūnijam par 60 eiro iegādāties kopbiļeti, kas derīga uz pasaules mūzikas festivāla “PORTA” koncertiem 20. augustā Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejā un grupas “DakhaBrakha” koncertu 25. augustā Mežaparka Lielajā estrādē. No 20. jūnija līdz 20. jūlijam – 70 eiro, savukārt no 21. jūlija līdz 20.augustam – 80 eiro.

Atpakaļ