PĀRCELTS PORTAS RUDENS KONCERTS

Pasaules mūzikas festivāla "PORTA" plānotais rudens koncerts Mūzikas namā "Daile" 23.oktobrī pārcelts uz 2022. gada 20. augustu, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Festivāla rīkotāji vienmēr novērtējuši iespēju Latvijā veidot mūzikas notikumus, kuros gan klausītājiem, gan māksliniekiem ir iespēja būt vienlīdz svarīgiem. Tādējādi PORTA savu īpašo enerģiju gūst no skatītāju mirdzošajiem un domu pilnajiem skatieniem, vētrainajiem aplausiem un starpbrīžu sarunām, tik spilgtu emociju bagātām. Tā arī no skatuves mākslinieku, katram savas tautas unikālo raksturīpašību demonstrējumiem, īsteni patiesiem un aizraujošiem muzikāliem stāstiem un melodijām.

Saglabājot šos svarīgākos festivāla elementus, kā arī vēl pavisam nesenā atmiņā turot dzīvās mūzikas pozitīvi satraucošās un dzīves prieka pilnās emocijas, ko varējām baudīt Brīvdabas muzejā kopā ar mūsmāju skanīgajiem – Raxtu Raxtiem un Saulkrastu kori ANIMA, kā arī valdzinošo Eivør no Fēru salām, atkārtosim šo vasaras festivāla sajūtu ar mazliet lielākiem apgriezieniem jau nākamā gada augustā, kad mēs ceram kopā būt pavisam raženā skaitā, bez satraukuma un raizēm par pandēmijas ietekmē veidotiem ierobežojumiem.

Biļetes, kas iegādātas uz šī gada rudens koncertu ir derīgas uz nākamā gada vasaras koncertu!

Kā iepriekš ziņots, festivāla klausītāji varēs jaunā gaismā atklāt somu apvienība Wimme & Rinne, kas savu mūziku ietērps neparastās skaņās, sāmu joikošanas stilu savijot ar elektronisko un eksperimentālo džezu. Savukārt seši vīri no franču-itāļu grupas Lalala Napoli ļaus iejusties gan tarantellas ritmos, gan dvēseliskos mūzikas stāstos, ar nevaldāmu enerģiju un muzikālu dāsnumu ieraujot klausītājus draudzības un dzīves svinēšanas pilnos svētkos.

Vasarai pienākas jaudīguma garša, tamdēļ Pasaules mūzikas festivāls PORTA piedāvās vēl bagātīgāku programmu  ar māksliniekiem no Latvijas un citām valstīm. Baudīsim jaunas satikšanās, aizraujošas sadarbības un pirmatskaņojumus.

Programmas mākslinieciskos papildinājumus izziņosim pakāpeniski līdz pat nākamā gada vasaras sākumam. Seko līdzi informācijai un lai dzīva mūzika uz katra soļa!

Atpakaļ