PORTA papildina programmu

Sešas mūzikas grupas no septiņām dažādām valstīm un piecas atšķirīgas nacionālās virtuves – pasaules mūzikas festivāls “Porta” šī gada 20. augustā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā solās lutināt visas mūzikas gardēžu maņas.

Visticamāk, šīs vasaras koncerti pasaules mūzikas festivāla “Porta” vairāk nekā divdesmit gadu ilgajā vēsturē ieguls kā līdz šim vērienīgākā un apjomīgākā programma vienas dienas laikā. Klausītāji visbeidzot uz festivāla skatuves varēs ieraudzīt somu apvienību, sāmu joikošanas un elektroniskā un eksperimentālā džeza sapludinātājus "Wimme & Rinne" un franču–itāļu grupas "Lalala Napoli" enerģiskos mūzikas stāstniekus. Abu grupu uzstāšanās jau bija ieplānota pērn oktobrī mūzikas namā “Daile” tradicionālajā festivāla rudens koncertā, bet pandēmijas dēļ to nācās pārcelt.

Šī gada festivālā ar jaunu koncertprogrammu “CENTERWISE” un vienlaikus arī ar nebijušu balss skanējumu klausītājus iepazīstinās pašmāju dziedātāja Ieva Kerēvica ar grupu. Mūzikā savīsies indiešu mantras, klasiskās mūzikas citāti apvienojumā ar latviešu tautasdziesmu tēmām, lībiešu un latgaļu tautasdziesmu interpretācijām, freejazz vokāliem izteiksmes līdzekļiem.

Apvienība “Yemen Blues” uz Latviju no Izraēlas “ved” jaunā laikmeta kultūras mūziku, kas apvieno jemeniešu, Rietumāfrikas, blūza, fanka un džeza ritmus, bet vokāls atgādina senos arābu dziedājumus. Bet ungāru duets ¡Nosnach ar improvizācijas palīdzību solās klausītājus vest pa neesošiem, bet joprojām pazīstamiem mūzikas ceļiem. Pirms dažām dienām dalībai šī gada festivālā piekrituši Marokas kultūras un Āfrikas ritmu vēstneši “Slatucada”, kas uz skatuves apvieno kapueiru, deju un sitaminstrumentu spēli. Papildus mūzikas dažādībai festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīt un nobaudīt itāļu, franču, izraēļu, somu, ungāru nacionālās virtuves tradicionālās garšas.

Atpakaļ