PORTA | Pirmoreiz ar vasaras smaržu

Jau šonedēļ, piektdienas vakarā, plkst.19.00, Juglas ezera krastā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ar pirmo vasaras brīvdabas koncertu tiks atklāti jauni skaņu stāsti Pasaules mūzikas festivālā PORTA.

Koncertu atklās festivāla debitanti (lai cik tas arī savādi neizklausītos!) – grupa Raxtu Raxti jaunā ampluā un ar vēl neizskanējušu koncertprogrammu pūrā. Pandēmijas laikā grupa strādājusi pie albuma „Vidū Saule”, un festivāla apmeklētāji kļūs par pirmajiem tā klausītājiem. „Tās ir latviešu tautasdziesmas „Raxtu Raxtu” aranžijā. Iepriekš mūsu repertuārā bija Imanta Kalniņa un citu latviešu autoru mūzika, kā arī pa kādai tautasdziesmai. Un šis ir kaut kādā ziņā eksperiments mums pašiem, varbūt man mazāk, bet pārējiem grupas dalībniekiem, kas nav tādi folkmūziķi kā es un mans brālis Edgars,” ar gaidāmo iepazīstina grupas balss un dvēsele Kristīne Kārkle - Kalniņa.

Pasākuma otro daļu ieskandinās citos festivāla gados un savulaik raidījumā „Skaņusaite” iepazītā Vikingu karaliene, Fēru salu viens no atpazīstamākajiem simboliem – Eivør. Mežu ieskauti, spraigus un emocijām piesātinātus mēģinājumus aizvada īsteni netveramas enerģijas kaldinātāji – Saulkrastu koris „ANIMA”, kas 20. augusta koncertā piecos skaņdarbos pavadīs kristāltīrās balss īpašnieci Eivør.

Līdz gatavībai tiek slīpēts arī speciāli Eivør balsij, korim un šim laikam rakstīts darbs, kas koncertā piedzīvos pirmatskaņojumu. Tā autore, kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente Laura Leontjeva stāsta: „Šīs dziesmas vēstījums bija ļoti skaidrs. Bija grūtāk atrast tautasdziesmu vārdus. Daudz, daudz lasot, meklēju, kas spēj raksturot to sajūtu, kura bija manī. Sajūta, ka mēs katrs varam būt saule un varam tomēr spēt neļauties kārdinājumam kļūt par sauli, kura ir netīra, kļūt par sauli, kura ķengājas. Kļūt par sauli, kura zaudē savu spožumu, jo šobrīd ir ļoti, ļoti viegli pazaudēt garīgo tīrību. Domājot par šo laiku, vissvarīgākais liekas – turam gaismu sevī un izstarojam to.”

Apmeklēt Pasaules mūzikas festivālu “PORTA” ir aicināti visi, kas ir vakcinējušies pret Covid-19, pēdējā pusgada laikā ir pārslimojuši Covid-19 vai uzrādot negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Pasākumu kopā ar vecākiem bez maksas var apmeklēt bērni līdz 12 gadu vecumam, kas nav vakcinēti, pārslimojuši, – viņiem nebūs jāveic Covid-19 tests.

Lai nodrošinātu ērtības pasākuma apmeklētājiem, 20. augustā no plkst. 17.00 būs iespēja veikt siekalu ātro Covid-19 testu. To nodrošinās E. Gulbja laboratorija rindas kārtībā.

Ieeja pasākumā no plkst. 17.00, koncerta sākums plkst. 19.00.

Biļetes uz Pasaules mūzikas festivāla “PORTA” brīvdabas koncertu ir iegādājamas “Biļešu paradīze” kasēs, https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/99535, kur arī pieejama detalizēta informācija par epidemioloģiskajiem nosacījumiem atbilstoši spēkā esošajiem regulējumiem valstī.

Atpakaļ