Šovasar festivālā uzstāsies JAMALA no Ukrainas

Pasaules mūzikas festivāls “Porta” šogad notiks no 27.-29. jūlijam trīs dažādās norises vietās, un pēdējā festivāla dienā, Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, uz skatuves kāps Krimas tatāru dziedātāja no Ukrainas - Jamala, kuru vieno muzikāla draudzība ar brīvās Ukrainas vēstnešiem – grupu “DakhaBrakha”, kas vairākkārt uzstājušies festivālā “Porta”. 

Festivāls kā vienmēr ir uzticīgs pasaules mūzikas skaņām un turpina klausītājus iepazīstināt ar šī virziena daudzveidību. Papildus mūzikas dažādībai koncertu apmeklētājiem būs iespēja arī iepazīt un baudīt dalībvalstu nacionālo virtuvju tradicionālās garšas. Pirmo reizi festivāls viesosies Kuldīgā, kur 27. jūlija vakarā, Pils parkā, gaidāms atklāšanas koncerts, kurā ar Āfrikas bungu ritmiem vakaru ieskandinās ritma apvienība "Slatucada" no Marokas, savukārt koncerta turpinājumā ar jaudu dalīsies elektrofolka apvienība “Okra Playground” no Somijas. 

Otrajā festivāla dienā 28. jūlijā vakarā, Fon Stricka villā, varēs ļauties priekšnesumiem, ko sniegs spēcīgas un dziļas balss īpašniece, maģiskas loka liras vārdotāja Päivi Hirvonen no Somijas, pašmāju pasaules mūzikas un visneiedomājamāko mūzikas instrumentu daudzinātāji “Rahu The Fool” un enerģiskie multiinstrumentālisti “Le Diable à Cinq” no Kanādas. 

Savukārt 29.jūlijā "Portas" jaunajā mājvietā, Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, uz divām skatuvēm piedzīvosim krāšņu kulmināciju. Vakara gaitā uz Ambient skatuves būs iespējams baudīt jaunu skaņu radītājas uz vienas cītaras - “Duo Ruut” no Igaunijas, un mūziķi, kurš pārkāpj sevis spēlētā instrumenta - tubas - izpildījuma robežas - Daniel Herskedal no Norvēģijas. 

Uz festivāla otrās skatuves, līdzās “Okra Playground” un “Slatucada”,   aicināsim ukraiņu dziedātāju un dziesmu autori JAMALA, kuras mūzikā apvienojas souls, džezs, elektronika un pasaules mūzikas žanri. 

Atpakaļ