Aboss Kosimov / Uzbekistan

Aboss Kosimovs ir starptautiski atzīts austrumnieku rāmja bungu - doiras virtuozs. Viņam raksturīgs ārkārtīgi dinamisks uzstāšanās stils un inovatīva spēles tehnika. Viens no viņa uzstāšanās elementiem ir triju rāmja bungu spēlēšana vienlaicīgi - ļoti meistarīga un valdzinoša.

Aboss dzimis Taškentā, Uzbekistānā,  mūziku mīlošā ģimenē. Doiras spēli viņš sāka praktizēt 10 gadu vecumā, mācoties seno uzbeku instrumentu spēles mākslu pie atzītiem doiras meistariem, vēlāk papildinot prasmes Taškentas Kultūras un mūzikas koledžā.

Abosa Kosimova  muzikālā darbība ir veltīta uzbeku perkusiju mākslas saglabāšanai un attīstīšanai. Viņš ir pazīstams kā izcils tradīcijas pārzinātājs, skolotājs, un komponists.

Doiras virtuozs ir uzstājies daudzos starptautiskos festivālos un koncertos, muzicējot kopā ar citiem atzītiem  māksliniekiem, piemēram, ar perkusiju  meistariem Randiju Glosu un Zakiru Husseinu. Abbosa skaņu  ierakstu klāstā ir skaņu celiņa ieskaņošana Alonzo Kinga baletam “Tūkstots  un viena nakts” sadarbībā ar  tablas virtuozu Zakiru Husseinu un dziedātāju Stīviju Vonderu.

Kopš 2005. gada Aboss dzīvo Amerikas Savienotajās Valstīs, pašlaik strādājot pie vairāku jaunu muzikālu projektu radīšanas.

Kontakti

Video