Ana Carla Maza | CU

Čells, balss: elpu aizraujoši un pavedinoši!

26 gadu vecumā Ana Carla Maza ar savu čellu glezno savas dzimtās Havanas neprātīgo greznību, Brazīlijas sambas akcentus un Argentīnas tango traģēdijas.

Dzimusi Kubā, laikā kad Wim Wenders ierakstīja Buena Vista Social Club, čelliste un dziedātāja virtuoze Ana Carla Maza debitēja uz skatuves jau 10 gadu vecumā un kopš tā laika nav pārstājusi attīstīties starptautiskā mērogā.

Pēc solo albuma La Flor (2016) panākumiem Ana uzsāk darbu pie jauna albuma radīšanas, kura pamatā tiek veidoti kvarteta skaņdarbi kā veltījums Bahijas apkaimei. Bahija - vieta, kurā mūziķe dzīvoja agrā bērnībā. Ana Carla nāk no ģimenes, kas ir cieši saistīta ar mūziku un ceļošanu. Viņas vectēvs pameta Pinočeta diktatūru un astoņdesmito gadu sākumā apmetās uz dzīvi Francijā. Mūzika Ana(s) dzīvē vienmēr ir bijusi klātesoša. Varētu domāt, ka māksliniece gandrīz vai piedzimusi ar čellu rokās!

Ana Carla Maza rada muzikālu visumu, kas apvieno džezu, klasisko mūziku un Latīņamerikas skanējumu krāsas. Bahia ir goda vieta Kubas un Brazīlijas skaņdarbiem, kur tādi ritmi kā tango un huayno apvieno sajūtu un cerību pasauli.

Pagājušā gada Portas sezonu noslēdzām ar sirdi sildošiem Karību ritmiem satriecošās Ana Carla Maza izpildījumā. Emociju, smaidu un uzlādējošās enerģijas rezultātā sapratām, ka kaut nelielu daļiņu no šī krāšņuma vēlamies nodot mūsmāju jaunajiem mūzikas talantiem. Tādēļ no 2024.gada 4. - 7.martam, māksliniece dalīsies savā pieredzē un skanīgu ritmu bagātas mūzikas radīšanas noslēpumos ar Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas jauniešiem!

Savukkārt šī nodarbību cikla noslēgumā, 2024.gada 7.martā aicinām Tevi, Portas klausītāj, uz Fon Stricka Villu, kurā Ana Carla Maza uzstāsies vēl vienu reizi ar savu solo programmu un kopā ar mūzikas studentiem atskaņos nedēļas garumā kopradīto.

 

 

Kontakti

Video