Christian Zehnder / Šveice

Savas muzikālās karjeras pirmsākumos Kristians mācījās klasisko dziedāšanu un džeza ģitāras spēli. Pēc tam viņš uzsāka virstoņu dziedāšanas un ķermeņa vokālo tehniku apguvi, kas šobrīd ļauj māksliniekam veidot priekšnesumu, kur nojauktas robežas starp mūziku un teātri.

1996. gadā Kristians kopā ar pušamo instrumentu spēlētāju Baltazaru Streifu izveidoja godalgoto un starptautiski atzīto duetu “Stimmhorn” (“Stimma rags” tulk.no angļu valodas). Dueta veikums - CD ieraksti, filmas, muzikālo teātru izrādes, kā arī koncertūres visā pasaulē, sadarbības projekti ar “Huun-Hur-Tu” (Tuvas muzikālā apvienība), Āfrikas virstoņu kori “Xosa-Noquolnquo”, Merku Dede (Turku komponists) un daudziem citiem.

Kristiana profesionalitāti un neaizvietojamību mūzikas pasaulē pierāda arī nesakitāmie pasūtījumi sarakstīt īpašu mūziku filmām un radio.

2012. gadā Kristians saņēmis Bāzeles lauku kantona (Šveice) apbalvojumu kategorijā “Izpildījums un teātris”.

Kristiana Cēndera darbi iekļauj džeza, klasiskās un mūsdienu mūzikas žanrus. Gadu gaitā izpildītājs  strādājis vairākos teātros gan kā vadītājs, gan komponists. 2012. gadā viņa radītais darbs “Oops, wrong planet!” tika izpildīts “Basel” teātrī.
Eiropas virstoņu dziedāšanas tehnikas attīstībā Cēnders ir plaši atzīts un atpazīstams kā viens no radošakajiem šī žanra pārstāvjiem. Tomēr paralēli muzikālajai karjerai izpildītājs jau vairākus gadus lielu daļa sava laika ziedo virstoņu dziedāšanas pedagoģijai vairākās Eiropas augstskolās un konservatorijās.

Lielu uzmanību mūziķis velta padagoģiski pareizu virstoņu dziedāšanas materiālu izstrādei. Tāds jau tiek veidots sadarbībā ar slaveno Latvijas Radio kori, ļaujot korim izpildīt savu laikabiedru neordinārās kompozīcijas.

Kontakti

Video