DakhaBrakha/ Ukraina

DakhaBrakha – Pasaules mūzikas kvartets no Kijevas, Ukrainā. Atspoguļojot skaņas un dvēseles pamatelementus, ukraiņu “etniskā haosa” grupa rada negaidīta skanējuma pasauli.

Nosaukums DakhaBrakha ir oriģināls, neatkārtojams un atentisks. Tā nozīme meklējama senajā Ukraiņu valodā un tiek tulkota kā “Ņemt/dot”. Grupu 2004.gadā, Kijevas Mūsdienu mākslas centrā “DAKH”, dibinājis avangarda teātra direktors – Vladyslav Troitskyi. Teātra vide ietekmējusi grupas priekšnesumus, kas vienmēr tiek papildināti ar teatrāliem efektiem. Eksperimentējot ar Ukraiņu folk-mūziku, mākslinieki to papildinājuši ar apkārtējās pasaules ritmiem, radot spilgtu, unikālu un neaizmirstamu DakhaBrakha tēlu, kas palīdz iepazīstināt pasauli ar ukraiņu tradicionālas mūzikas iespējām un aizskar gan Ukrainas jaunās paaudzes, gan visas pasaules klausītāju prātus un sirdis.

DakhaBrakha mūzikas spektrs ir gan intīms, gan satraucošs, tā iedziļinoties mūsdienu pasaules pirmsākumos un tās ritmos, iedvesmojot un atklājot ideju par kultūras un mākslas atbrīvošanu.

Kontakti

Video