Dom La Nena /Brazil

Dominika Pinto, zināma ar skatuves vārdu Doma La Nena, ir Brazīlijā dzimusi čelliste, dziedātāja un dziesmu autore. Viņas debijas albums “Ela” iznāca 2013. gada janvārī.

Skatuves vārdu viņa aizguvusi no iesaukas, kas viņai tika dota bērnībā, Mazotnē viņa pārcēlās no Brazīlijas uz Franciju, vēlāk atgriezās Brazīlijā; trīspadsmit gadu vecumā viņa pārcēlās uz Buenosairesu mācīties čellu, uzsākot patstāvīgu dzīvi bez vecākiem. Viņas savdabīgājā, uz čellu vērstajā popmūzikā jūtama šo valstu mūzikas stilu ietekme. Viņa izklausās dabiski franču, portugāļu, spāņu un angļu valodā. Doma salīdzina savas dziesmas ar šūpuļdziesmām un ar sambu, izpildīšanas stils vienlaikus ir gan bikls un pieklusināts, gan pašpārliecināts. Viņas attiecības dažādām skaņām un melodijām, pārejas starp tām noris tik pat dabiski un viegli, cik pāreja no vienas valodas pie otras.

Doma lielu daudzumu muzikālās artavas (te grūti man izdomāt, bet varbūt labāk – Uzstāšanās laikā Doma izmanto programmēšanas ierīci) uzstāšanās laikā uztic programmēšanas ierīcei. Ar tās palīdzību viņa kļūst par vienas mūziķes grupu, izveidojot ritmu vai melodiju, pašai pārmaiņus piespēlējot savam vokālam dažādus mūzikas instrumentus- čellu, taustiņus, bungas u.c.

Kontakti

Video