DUO RUUT | EE

Duo Ruut (Duo laukums) ir muzikāls draudzības krustpunkts starp diezgan atšķirīgas izcelsmes un gaumes māskliniecēm. Gūstot iedvesmu senču folkloras krājumos, 2017. gadā Katariina Kivi un Ann-Lisett Rebane gan tēlaini, gan tieši apsēdās abpus vienai igauņu cītarai. No vienas puses, varētu teikt, ka tā bija tikai vairāku apstākļu sakritība, bet, no otras puses, ilgstošs eksperimentu un akadēmisku pētījumu rezultāts. Mūzikas instruments bija jauna dueta sākums. Tas piedāvāja neskaitāmas iespējas jaunu spēles paņēmienu izgudrošanai un to apguvei. Komponēšana un jauna skanējuma radīšana uz viena instrumenta ir diezgan ierobežota, tādēļ Duo Ruut par galveno izaicinājumu kļuva atbrīvot  iztēli, ļaut tai vaļu  un piepildīt mūziku ar jaunām un aizraujošām idejām.

2019. gada decembrī Duo Ruut izdeva savu debijas albumu "Tuule sõnad", kas Igaunijas Etnomūzikas gada balā 2020. tika atzīts par Gada debijas albumu.

2021. gada vasarā Duo Ruut izdeva mūzikas albumu "Kulla kerguseks" ("Zelta gaisma").

Pavisam īsā laika posmā Duo Ruut jau ir apceļojušas pasauli, tostarp ar koncertturneju Japānā un uzstāšanos prestižajā Celtic Connections, Glāzgovā.

Kontakti

Video