Eivør /Fēru salas

Dziedātāja un dziesmu autore Eivora (Eivør)  dzimusi un augusi nelielā pilsētā, kas atrodas vienā no Fēru salām. Tajā ir ,  tikai 453 iedzīvotāju. Skarbā, vēju pārņemtā un Ziemeļatlantijas okeāna ieskautā ainava nenoliedzami ietekmējusi mūziķes mākslinieciskumu un radošās ekspresijas attīstību. Eivora ieguvusi izglītību akadēmiskajādziedāšanā un līdz šim sadarbojusies ar vairākiem ievērojamiem orķestriem – Fēru salu simfonisko orķestri, kā arī Dānijas Radio bigbendu, vienu no labākajiem džeza orķestriem pasaulē. 2016. gada novembrī Eivora ieguva Dānijas Mūzikas balvu kā labākā džeza vokāliste par albumu „At the Heart of a Selkie” („Selkijas sirdī” tulk. no angļu val.), kas radīts kopā ar Dānijas Radio bigbendu un Dānijas Radio vokālo ansambli. 2016. gadā Eivora, sadarbojoties ar simfonisko orķestri, piedalījusies videospēles „God of War” („Kara Dievs” tulk.no angļu val.) skaņu celiņa veidošanā. 2017. gadā video dokumentālo sēriju cikla “Skaņusaite” ietvaros, etnomuzikoloģe Laima Jansone devās uz Fēru salām, kur kopā ar Eivoru aizsāka netverami maģisku muzikālu sadarbību, kas tā paša gada nogalē tika atklāta arī Pasaules mūzikas festivālā PORTA.

2020. gada septembrī Eivora izdevusi jau savu devīto mūzikas albumu „Segl”, kurā iekļautas 12 jaunas kompozīcijas. Pati mūziķe savu darbības stilu raksturo šādi: “Mans radošais process var būt ļoti haotisks un abstrakts, tāpēc man nepieciešams atrast telpu, kurā „ienirt” un „slīpēt” jau radīto. Pēc vairāk nekā gada, kurā sadzīvoju ar jaunradītām dziesmām, es atradu šo telpu un sāku tās rediģēt – melodiju, tekstu, pārvietoju vienu niansi turp, citu – šurp. Un patiesībā viss albums ir par pārmaiņām, tādā ziņā šim laikam ļoti piemērots”.

2021. gada festivāla PORTAkoncertā Eivora sadarbībā ar Saulkrastu jaukto kori ANIMA klausītājiem atskaņos vēl iepriekš nedzirdētus skaņdarbus un aranžijas, veidotas speciāli šim pasaules mūzikas notikumam.

Kontakti

Video