Gasandji / France

Gasandži (Gasandji) vārds tulkojumā nozīmē: “viņa, kura modina apziņu”. Un tas patiešām ir tas, ko viņa dara ar savu krāšņo balsi un filigrānajām dziesmām, kurās viņas dzimtās mūzikas tradīcijas sakūst kopā ar soulmūziku, regeju, popmūziku, džezu, kā arī urbāno stilu, nenoliedzot savu izcelsmi.

Dzimusi Kongo Demokrātiskajā Republikā, inženiera ģimenē, kas nozīmīgu laiku uzturas ārvalstīs un lielu nozīmi piešķir akadēmiskai izglītībai, Gasandži, sapņainā un izdomas bagātā meitene, 14 gadu vecumā tiek nosutīta uz skolu Francijā. Viņa drīz vien iesaistās skatuves mākslas laukā, īpaši aizraujoties ar hiphopa deju. Būdama apveltīta ar uzņēmēja garu, viņa deviņdesmitajos gados nodibina savu deju trupu “Hip Hop Attitude” (Hiphopa attieksme). Iesākoties 2000. gadam Gasandži, atbidot savas sirdbalss aicinājumam, sāk pievērsties mūzikai un dziedāšanai. 

“Mans primārais instruments ir mans ķermenis. Mana mūzika uzrunā sirdi, bet tā sākas, pirmkārt un galvenokārt, no pēdām.” saka dziedātāja.

Gasandži burvīgā balss ir skanējusi vairākos lielos festivālos, tostarp WOMAD Anglijā, Cully Džeza Festivālā Šveicē un Āfrikas Festivālā Virzburgā (Würzburg) Vācijā, kur viņa 2014. gadā saņēma Festivāla balvu. 

Gasandži nereti ir tikusi salīdzināta ar Treisiju Čepmenu un Rokiju Traori, un lai arī tas daļēji atbilst patiesībai, būtībā tie ir visai pavirši salīdzinājumi: Gasandži ir oriģināla mūziķe ar izteikti savdabīgu stilu un viņai pašai vienmēr ir savas idejas, ko paust. Katru reizi, kad Gasandži uznāk uz skatuves, viņa izstaro artistiskumu, izsmalcinātu delikātumu un sirsnību. Vai dziedot lingala, franču vai angļu valodā, viņa ir māksliniece, kas savus klausītājus uzrunā no visas sirds. Gasandži ir balss, stils un gars. 

Viņai līdzās uz skatuves: bungas bagātinātas ar afrikāņu perkusijām, akustiskā ģitāra un flauta... un tikai Rīgas koncertā arī viens no grupas Instrumenti dalībniekiem Jānis Šipkēvics, kas ar Gasandži&Co jau paspējuši tikties Parīzē, kur ļāvušies radoši muzikālām iedvesmām jaunā TV projekta SkaņuSaite ietvaros.

Kontakti

Video