Karyna Gomes / Gvinea Bisau

Karina Gomeš

Karina Gomeša ir pasaules mūzikas žanra dziedātāja un komponiste no Gvinejas-Bisavas. Dziedāšanai pievērsusies, studējot žurnālistiku Sanpaulu. Mūzikas mīlestību Karinā veidojās jau mazotnē, pateicoties muzikāli bagātīgajai videi Gvinejā-Bisavā,  kas deva iespēju iepazīt gan savas valsts tradicionālo, gan urbānā stila mūziku, gan arī ritmus no visas pasaules.

2007.gadā viņa uzaicināja muzicēt vēsturiskajā, revolucionārajā grupā "Super Mama Džombo" un piedalīties grupas pēdējā albuma ierakstīšanā tajā pašā gadā "Sigur Ros" studijā Īslandē. Koncertējot ar grupu, viņa apceļoja pasauli, pēc turnejas uzākot solo karjeru.

2011. gadā viņa izlēma pilnībā pievērsties mūzikai un pārcēlās uz Portugāli, kur 2014. gada oktobrī izdeva savu debijas solo albumu "Mindjer" ("Sieviete"), kas Portugālē saņēma augstu novērtējumu. Karinas muzikālo stilu ietekmējis piedzīvotais realitātē, kā arī dzirdētais mūzikā trijos kontinentos - Āfrikā, Amerikā un Eiropā.

Līdzās citiem instrumentālistiem, Karinas Gomesas grupā spēlē talantīgā trompetiste Džesika Pina. "Es neizvēlējos trompeti, trompete izvēlējās mani, es esmu mēģinājusi spēlēt dažādus instrumentus, bet man padodas tikai trompete," saka Džesika, kura šo instrumentu spēlē no 8 gadu vecuma, bet jau 15 gadu vecumā viņa ir izpildījusi pirmo trompetes solo filharmonijas orķestrī. Džesika nenoliedzami ir  trompetes spēles virtuoze. Viņas saspēle ar Karinas samtaino vokālu piedod grupas skanējumam papildu dimensiju, radot reti sastopamu, pievilcīgu muzikālo buķeti.

Kontakti

Video