¡NOSNACH / Ungārija

Endre Kertešs: čells

Ādams Mozers: akordeons, komponists

Minimāls tango no Ņujorkas līdz Odesai. Austrumeiropas šansons. Ādama Mozera skaņdarbos franču, ebreju, argentīniešu, balkānu un cirka mūzika savienojas ar eksperimentālas, laikmetīgās un brīvās mūzikas elementiem. Tomēr ¡Nosnach izpildītā mūzika balstās uz skaņdarbiem, kutlr to galvenais varonis ir improvizācija. Ādams un Endre nemulsina. Ar savu mūziku viņi aizved klausītājus vienlaikus uz neesošiem, bet joprojām pazīstamiem ceļiem, cenšoties pārsteigt arī viens otru ik uz soļa.

Beidzot klasiskās studijas (Vīnē un Barselonā), Endre Kerteša uzmanība pievērsās improvizatīvai un eksperimentālai mūzikai un nu jau var teikt, ka mūziķis ir kļuvis par vienu no atzītākajiem šāda veida izpildītājiem Ungārijā. Viņš ir strādājis ar Atar trio (Izraēla), ar Free Chamber Orchestra, Bea Palya un ar THReNSeMBlE, kā arī regulāri uzstājas kopā ar Edīnu Mókusu Szirtesu un kā komponists piedalījies izrādē Színarany Radnóti teātrī.

Ādams Mozers pēc klasiskā akordeona studiju pabeigšanas pievērsās dažāda veida tautas mūzikai, vēlāk arī improvizācijai un eksperimentālajai mūzikai. Ievērojami daudzveidīga skanējuma izlase (ungāru, armēņu, rumāņu, čigānu, ebreju, franču, basku, īru, franču šansons, Bal musique, Argentīnas tango un brīvais džezs) ir vērojama Ādama radītajā mūzikā un viņa improvizācijas stilā. Spēlējis kopā ar Bēlu Ágostonu, Frenku Londonu, Miqueu Montanaro, Ventu d’Estu, Mihali Vīgu.

Ādams regulāri strādā kā teātra mūziķis un arī komponists.

Kontakti

Video