ONUKA / Ukraine

ONUKA ir talantīgās ukraiņu vokālistes  Natas Žičenko un atpazīstamā (The Maneken) mūzikas producenta Jevgeņija Filatova vairākkārt apbalvots kopprojekts.

Viņu mūzika ir daudzu žanru krustceles:  skaista inovatīvo,  futūristisko, dziļi sakņoto un tradicionālo elementu  saskaņa,  modernu aranžējumu apvienojums ar Ukrainas tautas mūzikas elementiem,  ar kuriem  Nata ir izaugusi kopš dzimšanas.

Projekta nosaukums ("onuka" ukraiņu valodā nozīmē "mazmeita") ir veltīts Natas  vectēvam, kurš bija slavens tradicionālo ukraiņu mūzikas instrumentu amatnieks. Viņa visdārgākā dāvana – pašdarināta sopilka - ir sava veida simbols un svarīgs daudzu ONUKAs dziesmu  elements.

ONUKAs mūzika ir tilts starp pagātni un nākotni. Bagātais Ukrainas etniskās kultūras mantojums mūsdienu elektronisko skaņu kontekstā rada jaunu mūzikas pasaules pieredzi.

ONUKAs koncertprogramma izceļas ar sev raksturīgo iekšējo dramatisko kompozīciju, īpašu atmosfēru un daudziem pārsteigumiem. Elektronikas un tautas instrumentu simbioze, ar kuru ONUKA pārsteidza pirms trim gadiem, sasniedz absolūtu harmoniju. Natas vokālam piemīt unikāls skanējums, jutekliskums  un dziļums. Jevgeņija aranžējumi pielīdzināmi Henrika Švarca vai Deimiana Lazarusa prasmju līmenim. Viņa metode un skaņas kvalitāte lieliski iederas šodienīgajā Eiropas tendencē, kurā  inovatīva elektronika aktīvi asimilē dažādu valstu etnisko mūziku.

Koncerts sniedz intīmu pieredzi,  kurā katrs klausītājs tiek atstāts vienatnē ar mākslinieka mūziku. Tajā pašā laikā tas ir spēcīgs enerģijas impulss, kas apņem audienci kā vilnis.

Kontakti

Video