Päivi Hirvonen | FI

Spēcīga, dziļa balss, senču vijole un maģiska loka lira. Päivi Hirvonena otrais soloalbums “Kallio” (8/2022, Nordic Notes) iepazīstina ar radošu mūziķi un komponistu. Uz skatuves Päivi Hirvonenai pievienojas Tero Pajunens un Mirva Ormina, veidojot unikālu trīs dziedošu vijolnieku trio, lai atdzīvinātu visus jaunradītās mūzikas slāņus.

Mūzika sakņojas Somijas austrumu un rietumu tradīcijās un smeļas iedvesmu no filmu partitūrām un popmūzikas. Hirvonenas izmantotās fenugru vokālās tehnikas piešķir dziesmām to raksturīgo nokrāsu, savukārt hipnotiskais un arhaiskais loka liras un vijoles skanējums veido apburošu instrumentālo fundamentuu.

Päivi Hirvonena ir viena no uzlecošajiem starptautiskajiem tautas mūzikas māksliniekiem no Somijas un vienlaicīgas vijoles spēles un dziedāšanas pionieris. Päivi debijas solo albums “Alku – The Beginning” (2018, Nordic Notes) tika nominēts prestižajai “Emmas balvai”, kā arī guva lieliskas atsauksmes starptautiskā līmenī. Savas karjeras laikā Päivi Hirvonena ir uzstājusies gan solo, gan ar dažādiem ansambļiem, dodoties turnejās Somijā un ārvalstīs. Papildus solo projektam viņas citas aktīvās grupas ir Okra Playground un LempiLempi.

Kontakti

Video