Sam Lee / United Kingdom

Sems Lī  kā mākslinieks savā mūzikā sķērso vairākas pasaules, izaicinot un attīstot folk mūziku dažādos veidos. Sems ir ne tikai godalgots dziedātājs, ksd izdevis divus krāšņus albumus, kuru skanējums nav salīdzināms ne arvienu mākslinieka laikabiedru, bet arī viens no “vaininiekiem”, kas atbildīgs par folk mūzikas sprādzienu Apvienotajā Karalistē pēdējā desmitgadē.

Mākslinieka debijas albums “Ground of it’s own” (“Pamats”/”Pašos pamatos” tulk.no Angļu val.) ir ticis apbalvots ar prestižo “Arts foundation” (“Mākslas fonds” tulk.no Angļu val.) balvu 2011.gadā un nominēts “Mercury Music” balvai 2012.gadā. Arī mūziķa otrais albums “Fade in time” (“Izgaist laikā”/”Pamazām izgaist” tulk.no Angļu val.) ir piedzīvojis tik pat daudz svinību un apbalvojumu brīžu, kā Sema pirmais gara darbs.  Apbalvojumu klāstam dziedātājs pievienojis arī balvu “Labākā tradicionālā dziesma” par savu aranžiju dziesmai “Lovely Molly” (“Apburošā Mollija” tulk.no Angļu val.) “BBC 2” radio Folk mūzikas balvā 2016. Sems Lī pēdējo gadu laikā lauzis vairākus sterotipus un britu un skotu tradicionālo mūziku sev tik raksturīgā izpildījumā spējis aizvest pie klausītājiem jau vairāk kā 20 valstīs, iekļaujot Japānu un ASV.

Sems tradicionālajam piešķir jaunu nozīmi -  ne tikai rādot, kā senču dziesmām būtu jāskan, bet atklājot, kāpēc šīs dziesmas dzīvo un attīstās arī šodien. Sema karjeras ceļš ir bijis gana iespaidīgs – no dziesmu pierakstīšanu čigānu – ceļotāju nometnēs, līdz to izpildīšanai uz Holivudas lielajiem ekrāniem. Un tā patiešām – cik tādu britu folk mūzikas dziedātāju Jūs varat nosaukt?!

Kontakti

Video