Shishani & the Namibian Tales / Netherlands

Shishani  & the Namibian Tales (“Šišani un Namībijas stāsti” tulk.no Angļu val.) neparastais skanējums veiksmīgi apvieno vairāku pasauļu enerģijas. Grupu 2015. gadā Amsterdamā dibinājis tās perkusionists Šahins Dūrings,  veidojot tik bagātīgu, ka tā noteikti būs viena no neparastākajām grupām šajā festivālā.

Grupā apvienojušies četru tautību mūziķi – holandietis (perkusijas – Šahins Dūrings), ungārs (čells – Bence Husārs), vāciete (dažādi instrumenti/balss – Debija Korfmahere) un Namībijas pārstāve (soliste, ģitāra – Šišani). Lai arī lielākā uzmanība grupas skaņdarbos tiek vērsta Namībijas skaņām un tās tradīciju saglabāšanai, šāda tautību daudzveidība, kaut arī tik tikko pamanāma, ir unikāla. Šišani bagātina grupas priekšnesumu ne tikai ar dziesmām angļu valodā, bet arī savā dzimtajā - ošivambo valodā, kas ļauj klausītājiem piedzīvot pavisam nepieredzētu audiālu ceļojumu. Un, kad šķiet, kad visi grupas trumpji jau atrādīti, seko nākamais: mūziķi izmanto ne tik bieži sastopamus etniskās mūzikas instrumentus - Āfrikas kora (kokles, vijoles un arfas tipa instruments) un mbira.

Viss augšminētais raksturo šo grupu kā retu pasaules mūzikas dārgumu. Un tāpēc nepārsteidz fakts, ka par darbu "Itaala" mākslinieki jau ieguvuši balvu “Labākais Nīderlandē radītais Pasaules mūzikas albums”.

Dziļi balstoties Namībijas tradīcijās, tās papildinot ar savdabīgām harmonijām un pavedinošiem ritmiem, Shishani & the Namibian Tales ir negaidīti mūsdienīgs un atsvaidzinošs piedzīvojums ikvienam pasaules mūzikas cienītājam.

Kontakti

Video