SVJATA VATRA / Igaunija/ Ukraina

Kazaku vikingu folkroka grupa SVJATA VATRA un tās līderis Ruslans Tročinskis (Ruslan Trochynskyi) savu darbību aizsāka 2006. gadā. Grupa veidojusies Igaunijā, kas arī uzskatāma par tās mājvietu, tomēr pats solists nāk no Ukrainas, kas bagātina viņu performanci ar dažādu tautu tradīcijām. Grupas uzstāšanās klātienē apbur skatītājus ar raupjo un piesmakuma apvīto vokālu, vargana skaņām, dūdu saucieniem un mirgojošā 21.gs.trombona notīm, izpildot kā pagānu rituālus, tā Ukraiņu – Igauņu dziesmas, meklējot saknes šo tautu tradicionālajā mūzikā, iedvesmojoties no bērnu spēlēm un Baltu melodijām, visu atsvaidzinot ar nelielu “pank” attieksmi.

SVJATA VATRA (“Svētā uguns” tulk.no igauņu val.) kopš savas darbības pirmssākumiem uzstājusies 16 Eiropas valstīs un pavisam nesen viesojušies arī Kanādā. Grupa koncertējusi gan uz Vikingu kuģiem, gan vairākos Eiropas festivālos, ieskaitot pašmāju mūzikas festivālu POSITIVUS.

Pēdējo gadu Ukrainas notikumu dēļ, grupa iesaistījusies vairākos pasākumos, lai atbalstītu un cīnītos par iedzīvotāju fizisko un vārda brīvību, piedaloties izglītojošās programmās, veidojot dokumentālo filmu un, protams, sniedzot koncertus.

Ritmiski azartiski, autentiski savām saknēm un nenoliedzami enerģiski ikvienā savā darbībā, SVJATA VATRA atstās katru festivāla apmeklētāju uzlādētu ilgam laikam.

Kontakti

Video