The Shin /Georgia

Pasaules atzinību guvusī gruzīnu etno džeza grupa The Shin izveidojās Vācijā 1998. gadā. The Shin ir trīs talantīgi un profesionāli mūziķi un komponisti, kuri savā priekšnesumā apvieno gruzīnu tautas mūzikas perfektu izjūtu un pārzināšanu ar džeza improvizāciju un citām mūsdienu ietekmēm. 

Shin gruzīnu valodā nozīmē “ceļš uz mājām”. Savā dzimtenē Gruzijā trio jau sen ir ierindojies mākslinieciskajā elitē, sadarbojoties ar Giju Kančeli un citiem profesionāliem  komponistiem un mūziķiem, piedaloties mūzikas radīšanā un ieskaņošanā teātrim un kino. 

The Shin Latvijas publikas mīlestību jau ir iekarojusi vairākkārt muzicējot Pasaules mūzikas festivālā Porta, gan solo, gan kopā ar latviešu mūziķiem no “Pūces etnogrāfiskā orķestra” izveidojot brīnišķīgu latviešu – gruzīnu kopprojektu “Es arī”, kas 2009. gadā ieguva Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu.

Jubilejas gadā festivāla klausītājiem tiek vēlreiz piedāvāta reta iespeja baudīt klātienē šo lielisko meistardarbu, kur unikālā simbiozē cieši savijas Latvijas un Gruzijas etno mūzikas motīvi, kurus krāšņi papildina gruzīnu dejas Aleksandra Čumburidzes izpildījumā. Gruzīni izsenis ir centušies sasniegt izcilību. Šī tieksme lielā merā atklājās ne tikai viņu mūzikā, bet arī tautas dejās ar tām tik raksturīgo sparu un sarežģītajiem kustību rakstiem.

Kontakti

Video