YEMEN BLUES /Izraēla

2010. gadā dziedātājs un komponists Ravids Kahalani nodibināja retu, īpaši izmeklētu mūziķu apvienību, ko līdz pat šai dienai sauc par Yemen Blues. Jau no paša sākuma Jemenas blūza radītais oriģinālais skanējums kļuva par mūsdienu mūzikas jaunu valodu, ko veido grupas mūziķi no Ņujorkas, Urugvajas un Telavivas.

Katrs Yemen Blues dalībnieks nāk no citas muzikālas vides un tā piešķir Ravida veidotajām kompozīcijām dažādus skanējumus un aranžējumus. Šīs neatkārtojamās grupas veiksmes rezultāts ir spēcīga enerģija, kas sevī apvieno Jemenas, Rietumāfrikas, Latīņamerikas un džeza ietekmi un to, ko Ravidam patīk dēvēt par “Jaunās kultūras mūziku”.

Mambo un Ziemeļāfrikas ritmi rada patiesi priekpilnu un dažādās kultūrās sakņotu instrumentālo pamatu, savukārt vokāla daļa klausītājiem atgādina senus arābu dziedājumus, kas apvienoti ar funk un blūzu.

Savā pirmajā albumā, grupa sadarbojās ar labi zināmo maestro Omeru Avitālu, kurš šajā projektā iesaistījās ne tikai kā muzikālais vadītājs, bet arī producents. Kopš tā laika Jemenas blūzs uztur pašu uzliktos augstos standartus un pastāvīgi turpina radīt jaunu dziesmu straumi un sniegt pasaulē atzinību guvušās, elpu aizraujošās uzstāšanās!

Kontakti

Video